Henkilökunta

Minna Arve

Toimitusjohtaja
p. 044 907 5210
minna.arve@kauppakamari.fi

 

 

 

Jarkko Heinonen

Johtaja
p. (02) 274 3427
m. 050 601 55
Edunvalvonta: elinkeinopolitiikka, teollisuus, kuljetus
Toimitusjohtajan varamies
jarkko.heinonen@kauppakamari.fi

 

Paula

Paula Virri

Johtaja/juristi
p. (02) 274 3421
m. 050 601 66
Edunvalvonta: laki, verotus, kauppa, matkailu
Juridinen neuvonta, välityslautakunta,
Escrow, Toimiston esimies
paula.virri@kauppakamari.fi

Maria

Maria Lindbom

Koulutuspäällikkö
p. (02) 274 3423
m. 050 573 0370
Koulutusten suunnittelu
maria.lindbom@kauppakamari.fi

Tiina

Tiina Vainio

Yhteyspäällikkö
m. 050 321 2781
Viestintä ja julkaisut, lehden mediamyynti, lehdistöyhteydet, jäsenhankinta
Edunvalvonta: ICT, start-up yritykset, ympäristö
tiina.vainio@kauppakamari.fi

Riitta

Riitta Vesamäki

Johdon assistentti
p. (02) 274 3445
m. 050 373 0689
riitta.vesamaki@kauppakamari.fi

Satu

Satu Lehenberg

Asiakirjasihteeri
p. (02) 274 3400
p. (02) 274 3426
Ulkomaankaupan asiakirjat, jäsenrekisteri, puhelinvaihde, laskutus
satu.lehenberg@kauppakamari.fi

 

 

Ellu

Elina Virta

Koulutussihteeri
p. (02) 274 3411
elina.virta@kauppakamari.fi

Leena

Leena Rautanen

Toimistosihteeri
(02) 274 3425
Kirjanpito, kassa, reskontra
leena.rautanen@kauppakamari.fi

Katri

Katri Kurkela

Viestintäassistentti
(02) 274 3428
041 5069 454
katri.kurkela@kauppakamari.fi

 

 

Jaana Mäkikalli

WTC-päällikkö, WTC Turku
Veistämönaukio 1-3, 20100 Turku
p. (02) 281 3111
m. 050 303 7725
faksi (02) 281 3113
Kansainväliset asiat, World Trade Center -verkosto. Edunvalvonta: kansainvälistyminen, koulutuspoliittiset asiat
jaana.makikalli@wtc-turku.fi
www.wtc-turku.fi

Anne Ojala

Toimistosihteeri, WTC Turku
Veistämönaukio 1-3, 20100 Turku
p. (02) 281 3103
faksi (02) 281 3113
WTC-Turku-asiat
chamber@wtc-turku.fi
www.wtc-turku.fi

Turun kauppakamari vastaa Turun World Trade Centerin toiminnasta,
jonka puitteissa ulkomaankauppaa edistävä toiminta pääosin toteutetaan.

Kauppakamariosastot

niina5

Niina Nurmi

Osastoasiamies, Loimaan kauppakamariosasto
Heimolinnankatu 10 B (II krs), 32200 Loimaa
p. 050 372 1132
Neuvonta ja palvelu ja edunvalvonta osaston alueella
niina.nurmi@kauppakamari.fi

Marika Herranen

Osastoasiamies, Salon kauppakamariosasto
Salorankatu 5-7, 24240 SALO
p. 050 5840 778
Neuvonta ja palvelu
Edunvalvonta osaston alueella
marika.herranen@kauppakamari.fi

Raimo

Raimo Rantanen

Osastoasiamies, Uudenkaupungin kauppakamariosasto
PL 120, 23501 Uusikaupunki
m. 040 546 4100
faksi (02) 842 8770
Neuvonta ja palvelu ja edunvalvonta osaston alueella
raimo.rantanen@ukipolis.fi

Maarit Fischer

Jäsenhankinta
puh. 050 436 7464
maarit.fischer@kauppakamari.jasenyys.fi

Helena Nikkanen

100-vuotisjuhlakirjan ilmoitusmyynti
puh. 0400 383 683
helena.nikkanen@macall.fi

Hanna Torenius

Koulutusmyynti
puh. 040 152 4241
hanna.torenius@pp-marketing.fi